Luottamusmiehet

Ota yhteys luottamusmieheesi, kun tarvitset neuvoa esimerkiksi seuraavissa asioissa:

  • palkka
  • työaika
  • vuosiloma
  • lomakorvaukset
  • sairausloma
  • perhevapaat
  • työsuhde
  • työsopimus

 

KVTES

1.5 alkaen

Haminan kaupungin

pääluottamusmies Jaana Heino

jaana.heino@hamina.fi

p.0500 5373690

luottamusmies Virpi Mankinen

virpi.mankinen@hamina.fi

 


Luottamusmiehet Kymsote

 

OPA osallisuuden palvelualue, hallinto ja tukipalvelut

PLM Kirsi Kekki

Kirsi.Kekki@kymsote.fi

p. 044 223 1870

 

mielenterveyspalvelut sekä hallinto ja tukipalvelut

lm Roni Kaskentaus

Roni.Kaskentaus@kymsote.fi

 

lasten-nuorten ja perheiden palvelut sekä aikuisten monialaliset palvelut

lm Carita Stenberg

Carita.Stenberg@kymsote.fi

 

TIP sairaalapalvelut ja vastaanottopalvelut

PLM Eija Lantta

Eija.Lantta@kymsote.fi

p. 044 223 1684

 

SAPA  sairaalapalvelut: Hamina, Kotka,  POKS osastohoito  ja päivystys, kotisairaalat ja saattohoitoyksiköt:

lm Katri Hannola

puh. 040 1991 407

Katri.Hannola@kymsote.fi

 

Sairaalapalvelut, Osastohoito KOKS,  ensihoito, päivystys (KOKS)

lm Hanna Vilkki

p. 05 22051 (keskus)

Hanna-Leena.Vilkki@kymsote.fi

 

vara alueluottamusmiehet: Ari Pienmunne ja Jari Saarelainen

 

Sapa/ vastaanottopalvelut:etelä

lm Suvi Korjus

Suvi.Korjus@kymsote.fi

 

Sapa/ vastaanottopalvelut: pohjoinen

lm Nina Tavast

Nina.Tavast@kymsote.fi

 

TIP Koti, -asumis, - hoiva ja kuntoutuspalvelut

PLM Jaana Salovaara

p. 0206335211

Jaana.Salovaara@kymsote.fi

 

Kuntotuspalvelut

lm Minna Koskimies-Nikkinen

Minna.Koskimies-Nikkinen@kymsote.fi

 

koti-asumis- ja hoivapalvelut:

lm Anne Hemming

Anne.Hemming@kymsote.fi

 

lm Sofia Koskinen

Sofia.Koskinen@kymsote.fi

 

vara-alueluottamusmiehet:

Hiedi Suikkanen ja Meiju Suikkanen

 

 

Kaikissa tapauksissa, otathan aina ensin yhteyttä sähköpostitse!

muista ilmoittaa myös puhelinnumero, työpiste ja jäsennumero